ScrollToTop

Karmienie Piersią

Wsparcie laktacyjne na kieleckich porodówkach. ANKIETA

  • Joanna Janaszek
  • 938
  • 2 komentarze

Jestem Promotorką Karmienia Piersią i… “Czuję, że więcej mogę niż robię”. W ubiegły weekend byłam na kolejnym zjeździe w Centrum Nauki o Laktacji – pomimo, że ukończyłam kurs, chciałam nadrobić swoją nieobecność. Czy było warto? Oczywiście! Przede wszystkim dostałam porządnego kopa motywacyjnego, muszę, a przede wszystkim CHCĘ pisać zdecydowanie więcej o karmieniu piersią. Zaczniemy od ankiety dla mam z Kielc i okolic.

Niestety, województwo Świętokrzyskie we wsparciu laktacyjnym jest na niechlubnym szarym końcu i naprawdę nie ma się czym chwalić. Mamy dwóch doradców laktacyjnych, dwie promotorki karmienia piersią i kilka(naście?) mam, które o laktacji wiedzą więcej niż “mleko jest albo nie ma” i aktywnie wspierają mamy na lokalnych grupach. To wciąż za mało, dlatego postanowiłam na początek stworzyć ankietę, aby zrobić research i poznać zwyczaje laktacyjne panujące na kieleckich porodówkach. Z opowieści wiem, że nie jest dobrze, ale wierzę w to, że można to zmienić! Potrzebuję jednak Twojego wsparcia.

Przygotowałam ankietę, której wypełnienie zajmie Ci kilka minut. Ankieta jest CAŁKOWICIE ANONIMOWA. Pozwoli mi dowiedzieć się jak wygląda wsparcie laktacyjne na kieleckich oddziałach położniczych. Będę Ci ogromnie wdzięczna za poświęcenie kilku minut i wypełnienie tej ankiety, ale proszę… Bądź ze mną szczera – jeżeli coś było super to chwal, ale jeżeli spotkało Cię coś, co nie powinno mieć miejsca też mi o tym napisz. Pamiętaj – ankieta jest ANONIMOWA, a informację, które podasz wykorzystam wyłącznie w celach informacyjnych.

Po zakończeniu zbierania odpowiedzi, na blogu pojawi się podsumowanie akcji. Dalsze działania zależą od wyników, pamiętaj – razem możemy więcej, dlatego bardzo liczę na Twoją pomoc! Podeślij ankietę koleżankom, siostrom, szwagierce i sąsiadce. Im więcej osób ją wypełni, tym informacje będą bardziej wiarygodne.

Ankieta dotyczy mam, które rodziły w Kielcach, w latach 2013 – 2016.

Aby wypełnić ankietę, która składa się z 9 pytań zamkniętych i 7 otwartych, wygospodaruj dla siebie 5 minut  i…

KLIKnij TUTAJ

Bardzo, naprawdę bardzo Ci dziękuję!
Asia

***

Klikając like na Facebook’u (TUTAJ) będziesz zawsze na bieżąco, a na INSTAGRAMIE (o TUTAJ) podejrzysz, co robimy i gdzie nas nosi. Jesteśmy również na Snapchacie -> ANTOONOVKA. Do zobaczenia! 🙂

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

  • Bardzo fajna inicjatywa “wsparcie laktacyjne” – dobrze że są kobiety, które dzielą się wiedzą i wspierają inne młode mamy. To temat na pewno ważny i warty popularyzowania. Pozdrawiam, Renata

  • Miri | Be Creative & DIY

    Zdecydowanie jestem za! Karmię już 16 miesięcy, moja droga była wyjątkowa i ciężka, od początku walczyłam jak wojowniczka o to by karmić, wiele problemów po drodze, ale udało się warto było! A niewiedza na temat kp jest ogromna…brawo!

O mnie

Czeeeść! Jestem Asia i na drugie mam chaos 🙈 A poza tym sporo gadam o poprawnym zapinaniu pasów i bezpieczeństwie w podróży, jestem ambasadorką Kocham Zapinam, współpracowałam z Tylem.pl i założyłam pierwszą w Polsce grupę poświęconą fotelikom RWF, nad jej merytoryką od początku czuwają eksperci z grupy Bezpieczni. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią i mam fisia na punkcie pięknych, codziennych kadrów. Lubię ułatwiać sobie gotowanie i KOCHAM piec. Początkowo sceptyczna - dzisiaj fanka wielopieluchowania. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close