ScrollToTop

DIY

TUTUtorial jak zrobić spódniczkę TUTU w godzinę.

 • Joanna Janaszek
 • 15 814
 • 12 komentarzy

Po pierwsze składam pokłony wszystkim blogerom DIY, a jednocześnie przekonuję się, że ta kategoria blogowania nie będzie pojawiać się na moim blogu często. Samo zrobienie spódniczki zajmuje godzinę (nawet z pomagającym dzieckiem), ale zrobienie zdjęć do tutorialu z małym pomocnikiem okazuje się już nie być takie proste. Ale udało się! Możesz być ze mnie dumna! No i zamawiaj tiul, bo jak mi się to udało, to Tobie na pewno wyjdzie – co do tego nie mam żadnych wątpliwości! 

 

Dzisiaj pragnę udowodnić Ci, że wykonanie TUTU wcale nie jest trudne! W zależności od długości spódniczki i objętości jaką chcesz uzyskać będziesz potrzebować:

 • min. 4 rolki tiulu (dł 9m; szer. 15cm);
 • 1m. kolorowej tasiemki/sznurówki/wstążki;
 • bardzo ostre nożyczki (żeby nie poszarpać tiulu);
 • metrówkę (nie posiadam, więc poradziłam sobie linijką :D).
 • godzinę lub dwie, dobry humor i nutkę cierpliwości.

DSC_03678

Zaczynamy!

A zaczniemy od rozwijania rolek tiulu i dzielenia ich na odpowiedniej długości kawałki. Ja do wykonania swojej TUTU zużyłam 4 rolki tiulu, który pocięłam na 50 centymetrowe kawałki. Jest to dość neutralna długość – będzie pasować zarówno dla roczniaka, dwulatki jak i trzyletniej damy. Jeżeli chodzi o objętość 4 rolki uważam za minimum, aby TUTU prezentowała się ładnie.

Odmierzamy długość, która nas interesuje i rozwijając rolkę tiulu zaginamy w tę i z powrotem aż do samego końca. Ostrymi nożyczkami rozcinamy w zagięciach i powtarzamy tę czynność z każdą rolką tiulu. Tak przygotowany materiał składamy na kupkę i przechodzimy do następnego etapu.

jjjjj

DSC_0g356

DSC_04364

A kolejnym i zarazem ostatnim etapem tworzenia naszej TUTU jest wiązanie supełków. Bierzemy wcześniej przygotowaną tasiemkę/sznurówkę/wstążkę o długości 1 m. i kolejno zawiązujemy na niej każdy kawałek tiulu. Poniżej krok po kroku zobaczysz jak wygląda ten proces, a w związku z tym, że na zdjęciach nie zawsze wszystko dokładnie widać przygotowałam też dla Ciebie filmik instruktażowy jak prawidłowo zawiązać supełek. Kolory tiulu mieszamy ze sobą dowolnie.

DSC_03286

DSC_03790

DSC_03972

DSC_03973

DSC_03794

DSC_03988

DSC_07406

 

Wszystkie kawałki zawiązane? No to… KONIEC! Twoja TUTU jest już gotowa. Prawda, że to bajecznie proste? Jeżeli chcesz możesz zmienić jej kształt nacinając tiul po skosie lub w każdej innej konfiguracji. A jeżeli pomysł i wykonanie Ci się podoba będzie mi niezmiernie miło jeżeli udostępnisz ten post.

DSC_0294a

DSC_0272a

DSC_04645

DSC_06448

DSC_04658

DSC_06461

DSC_0469a

Cudny konik na biegunach od Turkusowej Pracowni.

***

Klikając like na Facebook’u (TUTAJ) będziesz zawsze na bieżąco, a na INSTAGRAMIE (o TUTAJ) podejrzysz, co robimy i gdzie nas nosi. Wpadnij też na snapa -> ANTOONOVKA! Do zobaczenia! 🙂

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

 • Zawsze podobały mi się te spódniczki, gdy widziałam je na innych blogach. Dzięki za ten tututorial. Jestem przy nadziei i spodziewam się córki, może jeszcze do rozwiązania uda mi się ją wykonać. Pozdrawiam ciepło

 • mutrynki.pl

  Rzeczywiście wyszła wspaniale :-). Antosia wygląda cudnie 🙂

 • Świetny instruktarz, a małą wygląda w tej spódniczce przesłodko 🙂

 • Aaanooo rzeczywiście prościzna 😉
  Chyba nawet się skuszę ;D

 • Brak mi ostatniego elementu – cierpliwości i zbędnej godzinki 😛 Wygląda pięknie! i spódniczka i malutka!

  • No tak, a to są dość kluczowe elementy przy tym tutorialu 😉 Dziękuję!

 • Wyszło cudownie! Antosia prezentuję się wspaniale. Brawo dla zdolnej i kreatywnej mamy! :))

O mnie

Czeeeść! Jestem Asia i na drugie mam chaos 🙈 A poza tym sporo gadam o poprawnym zapinaniu pasów i bezpieczeństwie w podróży, jestem ambasadorką Kocham Zapinam, współpracowałam z Tylem.pl i założyłam pierwszą w Polsce grupę poświęconą fotelikom RWF, nad jej merytoryką od początku czuwają eksperci z grupy Bezpieczni. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią i mam fisia na punkcie pięknych, codziennych kadrów. Lubię ułatwiać sobie gotowanie i KOCHAM piec. Początkowo sceptyczna - dzisiaj fanka wielopieluchowania. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close