ScrollToTop

Dziecko

Prezent, który może uratować życie

  • Joanna Janaszek
  • 2 588
  • 2 komentarze

Gdzie się nie obejrzę tam prezentowniki – no tak, mamy środek grudnia, prezentowniki są również na moim blogu, o jak np. ten z aż 50 pomysłami na prezent do 50 zł (KLIK), ale czy Twoje dziecko na pewno potrzebuje kolejnej zabawki? Mam tu w szczególności na myśli dzieci kilkumiesięczne, roczne, które jeszcze nie do końca kumają o co chodzi z tymi całymi prezentami i będą szczęśliwe z chwili sam na sam z pilotem od telewizora.

A gdyby tak zamiast zabawki…

Kupić fotelik samochodowy pod choinkę albo na roczek? Ale nie czekaj, stój, nie tak szybko! 😀 Wiem, że to dobry pomysł, ale fotelik musi być dopasowany do dziecka i samochodu, więc nie kupuj nic w ciemno, nawet jeżeli dysponujesz tak wysokim budżetem prezentowym. Co z tego, że kupisz fotelik, który świetnie wypadł w testach zderzeniowych jak później okaże się, że nie pasuje do samochodu lub dziecka? No klops będzie, bo nie zapewni odpowiedniego zabezpieczenia, a przecieżnie o to chodzi.

Dobry fotelik samochodowy to niemały wydatek, ale zakładając, że dziecko z fotelika 0 – 13 kg wyrasta +/- w okolicy roku to jest sporo czasu i przede wszystkim okazji, aby na niego nazbierać.

Nie oszukujmy się, tak naprawdę większość zabawek, które kupujemy niemowlętom jest dla nas. Dziecko i tak wybierze przedmioty, którymi “bawią się” rodzice, niż nawet najbardziej wypasione zabawki. Oczywiście jeżeli ktoś może sobie pozwolić na kupowanie wielu zabawek i nie będzie dla niego problemem w okolicy roku wyłożyć ok. 1500 zł na dobry i DOPASOWANY fotelik samochodowy to spoko, ale jednak dla większości osób 1,5 tysiąca to naprawdę duży wydatek, ale przecież nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo dziecka, prawda?

Jeżeli planujesz kupić coś dziecku podejrzewam, że jego rodzice są Ci bliscy. Zadzwoń do nich, wybadaj czy przypadkiem nie mają świnki – skarbonki specjalnego przeznaczenia na zakup fotelika samochodowego, wiele osób tak robi. Nasza rodzina dołożyła cegiełkę do fotelika synka koleżanki i zamiast prezentu na chrzciny dostał od nas “kawałek fotelika” w formie gotówkowej. 😛 Obecnie, jako dwulatek wozi się tyłem w Britax Max Way (9-25 kg wyłącznie RWF klik)

Ja wiem, że idąc w odwiedziny, na roczek czy chrzciny (większość tych okazji odbywa się w pierwszym roku życia dziecka!) głupio jest dawać kopertę, a w niej gotówkę, ale co gdyby do tej gotówki dodać ładną kartkę? Przygotowałam dla Was kilka propozycji, które możecie pobrać, wydrukować i włożyć do koperty z pieniążkiem.

Aby pobrać wybrany obrazek w dużym formacie kliknijcie w odpowiedni numerek na dole. 🙂

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]

I na końcu mam do Was prośbę – zapinajcie poprawnie pasy, zdejmujcie zimą kurtki, nie tylko dzieciom, ale również sobie, a jeżeli musicie je mieć prowadźcie pasy pod połami kurtki.

Zdjęcie główne: Kira auf der Heide, Unsplash

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

  • Dominika Keler

    My kupiliśmy 2. fotelik za pieniadze z chrzcin 🙂 bo zabawek jest wystarczająco duzo a garnki kuchenne i tak bardziej atrakcyjne 😂

  • Fotelik dla dzieci to absolutna konieczność i tu nie warto oszczędzać kupując tanie chińskie produkty.

O mnie

Czeeeść! Jestem Asia i na drugie mam chaos 🙈 A poza tym sporo gadam o poprawnym zapinaniu pasów i bezpieczeństwie w podróży, jestem ambasadorką Kocham Zapinam, współpracowałam z Tylem.pl i założyłam pierwszą w Polsce grupę poświęconą fotelikom RWF, nad jej merytoryką od początku czuwają eksperci z grupy Bezpieczni. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią i mam fisia na punkcie pięknych, codziennych kadrów. Lubię ułatwiać sobie gotowanie i KOCHAM piec. Początkowo sceptyczna - dzisiaj fanka wielopieluchowania. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close