ScrollToTop

Foteliki Samochodowe

PONKO wystartowało! Pierwszy miesiąc działalności za mną.

 • Joanna Janaszek
 • 6 211
 • Brak komentarzy

Jestem PRZEwykończona, a zarazem PRZEszczęśliwa. Aktualnie pracuję jak wszyscy jeszcze śpią, później w ciągu dnia ile mogę i w nocy, kiedy wszyscy już śpią. Wczoraj miałam pisać dla Was ten wpis i dopakować jeszcze kilka paczek, ale nawet nie wiem kiedy zasnęłam zwinięta w kłębek na kanapie. Ale… Zdjęcia, które spływają do mnie w ostatnim czasie, wiadomości od klientów pozwalają mi działać ze zdwojoną siłą (poza momentami, kiedy padam :D).

Od kilku lat zajmowałam się promocją bezpiecznego podróżowania, działałam charytatywnie oraz współpracowałam z firmami z branży. W końcu przyszedł czas na własne produkty! Opierając się na doświadczeniu jako rodzica oraz wiedzy, którą zdobyłam w ciągu ostatnich lat, stworzyłam uniwersalny kocyk do fotelików samochodowych z kat. 0-13 kg oraz uniwersalne ponczo do samochodu dla dzieci.

www.ponko.pl

A zaczęło się od…

Stworzenia ponczo do samochodu dla Antoniny! Pasy w samochodzie (zarówno u dzieci jak i dorosłych) nie powinny być zapinane na kurtce. Ponczo stworzyłam, ponieważ byłam już zirytowana ciągłym ubieraniem i rozbieraniem dziecka, a później kombinowaniem, co zrobić, żeby nie zmarzło w samochodzie zanim ten się nagrzeje. Ponczo z koca okazało się HITem w naszym domu i stało się pierwszym prototypem naszego produktu, który dzisiaj możecie kupić – Ponczo STANDARD (klik).

Od samego początku moim celem było stworzenie produktu, który ułatwi rodzicom zapewnienie bezpieczeństwa swoim dzieciom, jednocześnie zapewniając komfort i ciepło najmłodszym. Produkty PONKO produkowane są w Polsce, z materiałów od polskich producentów zgodnie z europejskimi standardami. Materiały wykorzystywane do produkcji posiadają STANDARD 100 by OEKO-TEX ®, co oznacza że są przebadane na obecność szkodliwych substancji, tym samym nadają się do użytkowania przez dzieci.

Stawiając głównie na jakość i uniwersalność, w mojej głowie wciąż kołatała się myśl, że produkty muszą mieć jak najbardziej przystępną cenę. Powiem Wam, że przekuć wizję w realny, wysokiej jakości produkt było naprawdę trudno, ale udało się! Dzięki mojej determinacji i gronie bliskich mi osób, którzy wsparli mnie w moim szalonym pomyśle, mogę oddać w Wasze ręce Uniwersalne Ponczo do samochodu dla dzieci w dwóch wersjach (STANDARD i TODDLER) i kocyk do fotelika 0-13 kg NIETOPEREK.

Kto wchodzi w skład PONKOekipy?

Ja, Joanna (vel. Antoonóvka) jako główny mózg projektu PONKO. Pełnię w firmie rolę magazyniera, kontrolera jakości, marketingowca, dostawcy, handlowca i próbuję ogarnąć wszystko 😀 Poza mną nasz zespół składa się z kilku zaangażowanych kobiet – Milenki, która moje pomysły w magiczny sposób potrafi zmienić na realne produkty, naszych krawcowych i osób zajmujących się napowaniem (ja do nich również należę :P), bez których cierpliwości i zaangażowania PONKO nie miałoby szansy zaistnieć oraz mojej przyjaciółki Moniki, fotografki, graficzki i mojej prawej ręki w jednym. <3

PONKO powstało przede wszystkim z misją, że tej zimy po prostu #ZdejmujemyKurtki 🤩 Najwyższa jakość w jak najbardziej przystępnej cenie – z tego, co piszecie ekipie PONKO się udało.

Wspieramy Fundację Kocham Zapinam

Zakupy zrobione przez naszą stronę wpierają działania Fundacji Kocham Zapinam (klik). Fundacja jest mi szczególnie bliska. Powstała jako akcja społeczna, kilku rodziców – blogerów (w tym ja) pragnęło promować bezpieczne przewożenie dzieci. I tak oto, po latach powstała Fundacja.

PONKO idzie w Polskę

W ciągu pierwszego miesiąca działalności udało mi się zainteresować produktami mnóstwo osób, PONKOprodukty dostępne są w sklepach partnerskich w całej Polsce, stacjonarnie w:

 • LE-GO Kielce
 • 8* Kraków
 • Bliskie Starachowice (stacjonarnie oraz online)
 • Strefa Fotelików Olsztyn
 • 8* Poznań
 • Centrum Fotelików Kraków
 • Babyssima.pl (online)
 • Fotelikowanie-WWW PARTS Racibórz

Plany na dalszy rozwój marki są, głowa pęka mi od pomysłów i mam nadzieję, że z czasem będą pojawiać się tutaj kolejne zrealizowane projekty.

Klikajcie, udostępniajcie, poniżej linkuję Wam do tekstu o poprawnym zapinaniu pasów i mam nadzieję do zobaczenia jak najszybciej w cyklu #BezpiecznyWtorek, do którego planuję wrócić. 😀

Pamiętajcie o oficjalnym hashtagu marki #ZdejmujemyKurtki, a ja życzę Wam bezpiecznych podróży!

***
Życzę Wam miłych i bezpiecznych podróży, zawsze bezpiecznego dotarcia do celu! Jeżeli uważacie ten wpis za przydatny – śmiało, udostępniajcie! Zasubskrybuj też mój kanał na YouTube (o TUTAJ). Do zobaczenia!

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

O mnie

Czeeeść! Jestem Asia i na drugie mam chaos 🙈 A poza tym sporo gadam o poprawnym zapinaniu pasów i bezpieczeństwie w podróży, jestem ambasadorką Kocham Zapinam, współpracowałam z Tylem.pl i założyłam pierwszą w Polsce grupę poświęconą fotelikom RWF, nad jej merytoryką od początku czuwają eksperci z grupy Bezpieczni. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią i mam fisia na punkcie pięknych, codziennych kadrów. Lubię ułatwiać sobie gotowanie i KOCHAM piec. Początkowo sceptyczna - dzisiaj fanka wielopieluchowania. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close