ScrollToTop

Kulinaria

Czy da się zrobić mleko migdałowe w wyciskarce?

  • Joanna Janaszek
  • 2 241
  • Brak komentarzy

Przygtowując wpis o naszej wyciskarce, o którą wciąż pytacie wpadłam na szalony pomysł, aby spróbować zrobić w niej mleko migdałowe. No dobra, najpierw sprawdziłam w sieci czy to jest w ogóle możliwe – okazało się, że tak! Zadzwoniłam więc do męża i poprosiłam, żeby kupił migdały…

MLEKO MIGDAŁOWE
SKŁADNIKI na 1,5 l.

  • ok. 1,5 l. wody źródlanej lub filtrowanej
  • 150 g. migdałów
  • woda do namoczenia migdałów

Opcjonalnie syrop z agawy (ja dosłodziłam trochę swoje mleko, kiedyś w Dronce kupiłam BIO syrop i w końcu się przydał 😉 ).

Cena mleka migdałowego

Cena za 1l. waha się od ok. 4 zł do nawet 10 zł w zależności od ceny i jakości kupionych migdałów.

Jak przygotować mleko migdałowe w wyciskarce?

 

Migdały należy namoczyć przez 12 h w dużej ilości zimnej wody. Ja zostawiłam je na noc. Następnie trzeba je dokładnie wypłukać. Metodą prób i błędów doszłam do tego jak zrobić mleko migdałowe. Jak widzicie na filmie, wyciskanie bez wody nie da rady. 😉  Migdały należy wrzucać zalewając je niewielką ilością wody. Tą czynność warto powtórzyć kilkukrotnie z powstałą z wyciskania pulpą migdałową. I voila – mleko gotowe!

W filmiku podjęłam również próbę spienienia mleka do kawy i przygotowałam z nim kawę – jeżeli jesteście ciekawi czy wyszło smacznie zapraszam do obejrzenia filmu do końca i zasubskrybowania mojego kanału. Wiele z Was namawia mnie, żebym zaczęła kręcić vlogi, hm… Zobaczymy, co przyniesie czas, na razie zapraszam Was do subskrypcji!

Antoonóvka na YouTube!

***
Jeżeli spodobał Ci się przepis, będzie mi niezmiernie miło jeżeli udostępnisz go swoim znajomym, dasz kciuka w górę lub pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza. Klikając like na Facebook’u (TUTAJ) będziesz zawsze na bieżąco, a na INSTAGRAMIE (o TUTAJ) podejrzysz, co robimy i gdzie nas nosi.  Smacznego i do zobaczenia! 🙂

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

O mnie

Czeeeść! Jestem Asia i na drugie mam chaos 🙈 A poza tym sporo gadam o poprawnym zapinaniu pasów i bezpieczeństwie w podróży, jestem ambasadorką Kocham Zapinam, współpracowałam z Tylem.pl i założyłam pierwszą w Polsce grupę poświęconą fotelikom RWF, nad jej merytoryką od początku czuwają eksperci z grupy Bezpieczni. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią i mam fisia na punkcie pięknych, codziennych kadrów. Lubię ułatwiać sobie gotowanie i KOCHAM piec. Początkowo sceptyczna - dzisiaj fanka wielopieluchowania. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close