ScrollToTop

Ciąża

MiA – Akademia Świadomych Narodzin w Kielcach

  • Joanna Janaszek
  • 2 625
  • Brak komentarzy

W ubiegłym tygodniu, 16 kwietnia 2016 roku miałam przyjemność uczestniczyć w otwarciu wyjątkowej szkoły rodzenia w Kielcach. Pomimo, że w naszym mieście znajduje się kilka innych szkół oferujących przygotowanie do porodu, są to miejsca gdzie wykładana jest wyłącznie teoria. MiA – Akademia Świadomych Narodzin to miejsce zupełnie inne na kieleckiej mapie szkół rodzenia. Zapraszam Cię do świata świadomych narodzin!

 

Czym wyróżnia się MiA – Akademia Świadomych Narodzin? To przede wszystkim  miejsce zrodzone z pasji i założone przez kobiety dla kobiet.

Przez długi czas przed powstaniem Akademii założycielki dokształcały się w innych miastach,  przyglądały się jak świetnie funkcjonują szkoły rodzenia, które oferują pacjentkom nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również praktyczne. Dzięki takim zajęciom rośnie świadomość przyszłej mamy, zajęcia praktyczne pozwalają lepiej przygotować się do nowej roli i oswoić lęk przed nieznanym. Pamiętasz swoją ciążę? Ja doskonale! Pamiętam jak bardzo bałam się porodu i jak oswajałam się z tym lękiem z czasem zbliżającej się godziny “zero”. Gdybym wtedy trafiła w takie miejsce myślę, że poród Antosi potoczyłby się zupełnie inaczej, zdecydowanie bardziej świadomie.

13077270_225256384516002_354891406_n

Bardzo ważnym założeniem Akademii MiA jest promowanie karmienia piersią i wspieranie w nim przyszłych jak i świeżo upieczonych mam. Agnieszka i Monika – założycielki Akademii – z zawodowego doświadczenia wiedzą, że czasami ciężko jest uzyskać fachową pomoc, a tutaj dzięki obecności Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego będzie to możliwe. Olgę – doradczynię również miałam okazję poznać. Myślę, że bijący od Niej spokój i ciepło oraz fachowa wiedza o laktacji pomoże wielu kieleckim mamom. Ponadto co miesiąc będą odbywać się bezpłatne spotkania laktacyjne – jako Promotorka Karmienia Piersią uważam to za naprawdę wspaniały pomysł! W Akademii znajduje się również pierwsza w województwie Świętokrzyskim wypożyczalnia laktatorów.

Bardzo istotnym jest fakt, iż MiA – Akademia Świadomych Narodzin jest miejscem całkowicie niezależnym  od kieleckich szpitali położniczych, dlatego nieważne w jakim szpitalu zdecydujesz się rodzić, tutaj uzyskasz fachową pomoc.

Skupiamy się na pomocy i edukacji, taka w tym nasza rola. Chciałyśmy stworzyć miejsce w którym młoda mama czy też kobieta ciężarna będzie czuła się jak… Jak np. w swoim domu, w fotelu przy herbacie i ulubionej książce, czyli bezpieczna i zrelaksowana.”

Agnieszka

Podczas oficjalnego otwarcia mogłam osobiście porozmawiać z właścicielkami oraz specjalistkami, które będą udzielać Wam porad dotyczących noszenia dzieci i karmienia piersią. I wiecie co? Żałuję, że nie planuję w najbliższym czasie ciąży, bo pomimo, że mam za sobą już jeden poród, to z ogromną przyjemnością wzięłabym udział w zajęciach oferowanych przez Akademię Świadomych Narodzin. Od wejścia czuć tutaj przyjazną atmosferę, a wystrój jest naprawdę bardzo przyjemny.

13015140_218538335187921_2206025440440607890_n

W ofercie Akademii Świadomych Narodzin jest cały wachlarz zajęć płatnych i bezpłatnych, dlatego każda przyszła mama znajdzie tu coś dla siebie. Dziewczyny nie zapominają też o świeżo upieczonych mamach i przygotowały w swojej ofercie profesjonalne porady laktacyjne oraz zajęcia z chustonoszenia. Właśnie! Natalia jest pierwszą, profesjonalną doradczynią noszenia w Kielcach, absolwentką szkoły noszenia ClauWi. Do tego jest wiecznie uśmiechnięta, zaraża noszeniem każdego, kogo spotka na swojej drodze i na dodatek sama szyje piękne nosidła!

Naprawdę ogromnie się cieszę, że Kielce rozwijają się w tę stronę. Ba! Ja mam ochotę krzyczeć z radości całemu światu, że otwierane są takie miejsca. Kiedy przyjechałam tutaj w 2014 roku i szukałam szkoły rodzenia z prawdziwego zdarzenia, niestety takiej nie znalazłam. Ta do której trafiłam nie była zła, ale była taka bez wyrazu. Twarde, szkolne krzesełka rozstawione w sali, w której każdorazowo było kilkanaście par. Sucha teoria, a jedyne praktyczne zajęcia to te, z pierwszej pomocy. Później, już po porodzie, kiedy z zastojem i gorączką, płacząc z bólu szukałam porady laktacyjnej zostałam odesłana ze szpitala z kwitkiem… I kiedy wszyscy lekarze kazali mi dokarmiać córkę, a ja trafiłam wtedy do jedynej doradczyni laktacyjnej w mieście, która nawet nie sprawdziła techniki przystawiania… Cóż mogę dzisiaj powiedzieć mając na uwadze swoje doświadczenie?

Na pewno to, że w ciągu dwóch lat wiele się zmieniło i wciąż się zmienia. Mam ogromną nadzieję, że to pierwsze, ale nie ostatnie takie miejsce w Kielcach – dziewczyny, życzę Wam abyście zawsze podchodziły do tego z taką pasją  i niosły laktacyjny kaganek oświaty w tym pięknym mieście.

instagrammia

 

 

12998728_218538375187917_6094793938801642110_n

13041024_218539281854493_65584282640002730_o

13055650_218538268521261_1296735792618195548_o

13059746_225256317849342_212537061_n

Trzymam za Was mocno kciuki i życzę powodzenia!

Jeżeli chcesz podzielić się dobrą nowiną lub znasz przyszłą mamę z Kielc lub okolic koniecznie podziel się tym wpisem.

Fotografie oraz projekt wnętrza: Paulina Tabak

***

Klikając like na Facebook’u (TUTAJ) będziesz zawsze na bieżąco, a na INSTAGRAMIE (o TUTAJ) podejrzysz, co robimy i gdzie nas nosi. Wpadnij też na snapa -> ANTOONOVKA!
Do zobaczenia! 🙂

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

O mnie

Czeeeść! Jestem Asia i na drugie mam chaos 🙈 A poza tym sporo gadam o poprawnym zapinaniu pasów i bezpieczeństwie w podróży, jestem ambasadorką Kocham Zapinam, współpracowałam z Tylem.pl i założyłam pierwszą w Polsce grupę poświęconą fotelikom RWF, nad jej merytoryką od początku czuwają eksperci z grupy Bezpieczni. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią i mam fisia na punkcie pięknych, codziennych kadrów. Lubię ułatwiać sobie gotowanie i KOCHAM piec. Początkowo sceptyczna - dzisiaj fanka wielopieluchowania. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close