ScrollToTop

Ciąża

3 książki o karmieniu piersią, które warto kupić

  • Joanna Janaszek
  • 2 897
  • Brak komentarzy

O tym, że do karmienia piersią należy się przygotować powtarzam od lat. Ale czy można przygotować dziecko do odstawienia od piersi i zrobić to bez stresu i w duchu rodzicielstwa bliskości? Oczywiście! Dzisiaj chciałabym, Wam polecić trzy książki o karmieniu piersią, które warto mieć w swojej biblioteczce.

Jeszcze w ciąży

“Po Prostu Piersią” (cena – KLIK)
Rapley Gill, Murkett Tracey wyd. Mamania

Jeżeli jesteś w ciąży i chcesz karmić piersią to jest absolutnie obowiązkowa pozycja. Książka napisana jest w bardzo przystępny sposób, czyta się ją lekko i szybko. Autorki po ludzku tłumaczą schemat działania laktacji, opisują najczęstsze problemy, poruszają temat karmienia wcześniaków, bliźniąt czy wieloraczków. Po przeczytaniu tej książki będziesz miała solidną, podstawową wiedzę i nawet jeżeli usłyszysz “Za mało przybiera, musi pani zacząć dokarmiać” (KLIK), będziesz orientowała się czy sytuacja rzeczywiście wymaga pilnej konsultacji z doradcą laktacyjnym (KIELCE – aktualny spis doradców laktacyjnych KLIK) czy możesz nadal spokojnie karmić swoje dziecko.

Koniecznie przeczytaj:

W trakcie karmienia (lub w ciąży)

Mama na roślinach (cena – KLIK)
Anja Michnicka, Wyd. Buchmann

Jak pisze sama autorka, nie jest to książka o karmieniu piersią. Dlaczego więc znalazła się w tym zestawieniu? Uważam, że każda kobieta w ciąży lub karmiąca powinna zainteresować się tą pozycją. Asja ma lekkie pióro i czyta się ją z ogromną przyjemnością, porusza temat wegańskiej ciąży i karmienia piersią oraz dzieli się z nami mnóstwem przepisów. Mnie książka zmotywowała do lepszego przyjrzenia się naszej diecie, ograniczenia mięsa na rzecz większej ilości warzyw i strączków. Oczywiście to nie jest tak, że przeczytałam książkę i nagle BUM! Od dawna myślałam o tym aby ograniczyć spożycie mięsa i akurat ta książka trafiła w moje ręce w odpowiednim momencie.

Pod koniec mlecznej drogi lub w kolejnej ciąży

“Żegnamy mleko mamy” (cena – KLIK)
Joanna Świercz, Wyd. KAJIYA

Pięknie ilustrowana książka o odstawieniu w duchu rodzicielstwa bliskości. Czytając ją naprawdę się wzruszyłam. Bo odstawienie od piersi powinno wyglądać właśnie w ten sposób! Powoli, z szacunkiem do dziecka. Autorka w przepiękny sposób przeprowadza małego czytelnika od początku karmienia piersią aż do momentu zakończenia mlecznej przygody.
Książka czytana starszakowi przez rodziców spodziewających się kolejnego dziecka może posłużyć jako przygotowanie dziecka na nadchodzące zmiany (W przygotowaniu na nadchodzące zmiany bardzo polecam też książkę “Moja młodsza siostra” cena – KLIK).

Koniecznie zobacz odcinek o samoodstawieniu i długim karmieniu piersią i zasubskrybuj mój kanał na YouTube. Jeżeli do 12 maja na kanale będzie 500 subskrybcji podejmę się wyzwania nakręcenia aż siedmiu (!) laktacyjnych odcinków w ciągu 7 dni trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, który rozpoczyna się 26 maja! 🙂

***
Podobał się wpis? Udostępnij, skomentuj, daj kciuka w górę – jest mi bardzo miło, kiedy widzę, że doceniasz moją pracę. Ponadto klikając like na Facebook’u (TUTAJ) będziesz zawsze na bieżąco, a na INSTAGRAMIE i #instastory (o TUTAJ) podejrzysz, co robimy i gdzie nas nosi. Zasubskrybuj też mój kanał na YouTube (o TUTAJ). Do zobaczenia! 🙂

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

O mnie

Czeeeść! Jestem Asia i na drugie mam chaos 🙈 A poza tym sporo gadam o poprawnym zapinaniu pasów i bezpieczeństwie w podróży, jestem ambasadorką Kocham Zapinam, współpracowałam z Tylem.pl i założyłam pierwszą w Polsce grupę poświęconą fotelikom RWF, nad jej merytoryką od początku czuwają eksperci z grupy Bezpieczni. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią i mam fisia na punkcie pięknych, codziennych kadrów. Lubię ułatwiać sobie gotowanie i KOCHAM piec. Początkowo sceptyczna - dzisiaj fanka wielopieluchowania. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close