ScrollToTop

Dziecko

Jak prawidłowo stosować filtry przeciwsłoneczne u dzieci? Jakie wybrać?

  • Joanna Janaszek
  • 2 227
  • Brak komentarzy

Czy wiesz kiedy najlepiej posmarować skórę kremem z filtrem?  Jak często powtarzać zabieg i czy w ogóle to robić? Jaki filtr wybrać dla dziecka, a jaki dla niemowlęcia? A może stosować te same?

Szukając praktycznych informacji wszędzie trafiacie na obszerne tłumaczenia jakie promieniowanie dociera do ziemi, dlaczego warto chronić się przed słońcem i dlaczego stosowanie filtrów latem jest konieczne, prawda? Zakładam więc, że to wszystko już wiecie, ale szukacie dalej, bo chcecie wiedzieć jaki filtr wybrać, jak często go stosować i czy używać go wyłącznie podczas kąpieli słonecznych. No to w tym tekście znajdziecie same konkretne informacje, bo nie chcę Was zanudzać kolejnym, podobnym do innych wpisem mówiącym o tym samym. Ahh i uprzedzę Was zanim pokażę Wam zdjęcia – pierwsze smarowanie ku lepszej ochronie przed słońcem zaliczajcie zawsze przed wyjściem z domu, dopiero później cieszcie się plażowym peelingiem! 😀

W poniższym tekście znajdziecie kilka przydatnych i praktycznych informacji na temat ochrony przeciwsłonecznej, które stworzyłam w ramach współpracy z marką Mustela.

Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać dla dziecka?

Teoria mówi, że dzieci do trzeciego roku życia nie należy narażać na bezpośrednią ekspozycję słońca, praktyka mówi, że mając więcej niż jedno dziecko i będąc nad morzem jest to niemożliwe, dlatego szukamy jak najlepszej ochrony dla swoich pociech. Dla dzieci wybieramy wysokie filtry SPF 50+ chroniące zarówno przez promieniowaniem UVB jak i UVA (odpowiednie oznaczenia powinny znajdować się na opakowaniach). Trzeba pamiętać, że nawet tak wysoki filtr nie chroni w 100% przed promieniowaniem słonecznym, dlatego poza nakładaniem kremów z filtrem trzeba zadbać m.in. o odpowiednią ochronę głowy.

U dzieci poniżej 6 miesiąca życia nie stosujemy filtrów chemicznych, wybieramy filtry mineralne, które nie wnikają w głąb skóry.

Kiedy nakładać krem z filtrem?

Krem z filtrem powinno nakładać się ok. 20 – 30 min. przed wyjściem z domu i powtarzać czynność po 2-3 godzinach lub po każdej kąpieli w wodzie. I tutaj znowu teoria brzmi fajnie, ale jak zadbać o to w praktyce? Ja staram się smarować dziewczyny w miarę regularnie, nie biegam za nimi co prawda non stop z kremem na palcu, ale dbam, żeby były jak najlepiej chronione. Skutkiem tego przy końcówce upalnego lata jest u nich tylko niewielka opalenizna, więc chyba z tą ochroną poszło mi dobrze, prawda? Nakładając krem należy pamiętać o smarowaniu dłoni czy uszu – są to często pomijane miejsca, a przecież one również narażone są na działanie promieniowania.

Kremy z filtrem należy stosować również w pochmurne dni, na podwórku, spacerach i placach zabaw, a nie tylko spędzając czas nad wodą – pamiętajcie o tym.

Jakie kosmetyki wybraliśmy?

Do ciała używam dla dziewczynek mleczka przeciwsłonecznego SPF 50 + od Musteli (KLIK), a do buziek mleczka SPF 50+ również marki Mustela (KLIK).

Mleczko do ciała jest w dużej tubie, która spokojnie wystarczy nam na cały sezon (mamy jeszcze końcówkę), jest płynne i szybko się wchłania. Tuba ma tylko jeden minus – trzeba uważać wyciskając z niej krem, bo potrafi strzelić i pobrudzić wszystko i wszystkich dookoła. Krem do twarzy jest w małej, poręcznej tubce, dzięki czemu mogę mieć go zawsze przy sobie i dosmarowywać dziewczynki, kiedy jest to konieczne.

W A Ż N E ! Bardzo ważnym jest, żeby nie zostawiać kosmetyków na kolejny rok. Raz otwarty filtr dość szybko się utlenia i nie zapewnia później należytej ochrony. Nawet jeżeli data na opakowaniu otwartego filtra wskazuje, że jest jeszcze dobry, jego faktyczny termin mija już po ok. 6 miesiącach od otwarcia.

***
Lubicie do nas zaglądać? Koniecznie wpadnijcie na Instagram, gdzie jest nas zdecydowanie najwięcej! (KLIK)

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

O mnie

Czeeeść! Jestem Asia i na drugie mam chaos 🙈 A poza tym sporo gadam o poprawnym zapinaniu pasów i bezpieczeństwie w podróży, jestem ambasadorką Kocham Zapinam, współpracowałam z Tylem.pl i założyłam pierwszą w Polsce grupę poświęconą fotelikom RWF, nad jej merytoryką od początku czuwają eksperci z grupy Bezpieczni. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią i mam fisia na punkcie pięknych, codziennych kadrów. Lubię ułatwiać sobie gotowanie i KOCHAM piec. Początkowo sceptyczna - dzisiaj fanka wielopieluchowania. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close