ScrollToTop

Mama

Jak wyczyścić materiałowy pasek od zegarka w 5 minut?

  • Joanna Janaszek
  • 6 417
  • Brak komentarzy

Jeżeli Twój pasek od zegarka jest biały lub ma białe elementy, wiedz, że będziesz powracać do tego wpisu co najmniej raz na dwa miesiące, chociaż bardziej prawdopodobnym jest, że stanie się to częściej. Kiedy wybierałam pasek, który chcę, nie zaprzątałam sobie głowy faktem, iż materiałowy może się szybko brudzić – no hello, kto zastanawia się nad takimi rzeczami?! 😉 Po miesiącu z przerażeniem stwierdziłam, że noszę na ręce kameleona, bo szarego paska to ja pewno nie zamawiałam…

Ok, wujek Google na pewno mi doradzi!

Jak wyczyścić pasek od zegarka? – jak dbać o skórzane paski, jak odświeżyć pasek (też skórzany), jakieś drastyczne zdjęcia – nic, co mnie interesuje, dobra szukam dalej.

Jak wyczyścić materiałowy pasek od zegarka? – nadal nic?! Wujo, przecież Ty wiesz wszystko nooo! Nawet choroby diagnozujesz… A nie chcesz mi powiedzieć jak mam uratować swój prawie nowy zegarek, eh. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana , tfu nie nosi zegarka! Swoją drogą przydałby się jakiś szampan.

Nie tak dawno ludzie żyli bez internetu i uczyli się zazwyczaj na własnych lub cudzych błędach, więc spróbuję i ja. A jak mi się uda podzielę się z Tobą swoim przepisem na to jak wyczyścić materiałowy pasek od zegarka, żeby poczciwy wujek Google spokojnie mógł wyświetlić innym odpowiedź na to pytanie. Udało mi się, a więc uda się i Tobie, do dzieła!

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_2

Czego potrzebujesz?

  • Zegarka z materiałowym paskiem – najłatwiej będzie jeżeli pasek można odłączyć od tarczy, ale jeżeli masz inny model niż Daniel Wellington (te zegarki mają wymieniane paski, więc w łatwy sposób można je rozłączyć) też sobie poradzisz. Będziesz musiała być tylko bardziej ostrożna;
  • opakowania proszku do pieczenia (ilość uzależniona od stopnia zabrudzenia zegarka, przygotuj z pół torebeczki);
  • szklankę ciepłej wody;
  • szczoteczki, którą będziesz “szorować” brudne miejsca (w przypadku całkowicie odpinanego paska nie potrzebna).

Ja wzięłam sobie do pomocy jeszcze Antoninę, która stale towarzyszy mi w różnych czynnościach i uwielbia pomagać. Prała już moje buty, często rozwiesza pranie, segreguje ciuchy, odkurza, zmywa podłogę i przygląda się jak gotuje – jak tak dalej pójdzie wkrótce zacznie serwować nam obiady.

Wtrącę jeszcze kilka słów o proszku do pieczenia i jego magicznych właściwościach. Albo nie… W sumie przeczytaj sama jak radziłam sobie (i radzę nadal!) z plamami na ubraniach Antoniny, a my przejdziemy już do konkretów.

Sprawa jest bardzo prosta. Najpierw rozmontowujemy zegarek, następnie robimy papkę z proszku do pieczenia i odrobiny wody, dokładnie szorujemy (palcami lub szczoteczką) zabrudzone miejsca, wrzucamy do wody i zapieramy na mokro, płuczemy – voila, paseczek jak nowy, a jego biel aż razi w oczy.

W wersji dla pasków, które się nie zdejmują – zamiast głębokiego zanurzania w wodzie po szorowaniu, polecam delikatnie spłukać pod bieżącą wodą uważając na tarczę zegarka.

Koniec, koniec, oto cała filozofia! Teraz pasek musi tylko wyschnąć i można na nowo cieszyć się jego białym paskiem.

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_3

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_4

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_5

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_8

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_7

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_9

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_10

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_13

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek_12

jak_wyczyścić_pasek_od_zegarka_daniel_wellington_zegarek

A jeżeli chcesz zegarek taki jak mój to mam dla Ciebie aż 15% rabatu i darmową wysyłkę na dowolnie wybrany zegarek ze strony www.danielwellington.com – promocja przedłużona do 15 czerwca 2016 r.!   Wystarczy, że składając zamówienie wpiszesz hasło antoonovka. Dodatkowo wypatrzyłam na stronie DW, że do 13.06 przy zakupie zegarka otrzymuje się dodatkowy pasek.

***

Oczywiście będzie mi niezmiernie miło jeżeli podzielisz się tym wpisem. Ponadto klikając like na Facebook’u (TUTAJ) będziesz zawsze na bieżąco, a na INSTAGRAMIE (o TUTAJ) podejrzysz, co robimy i gdzie nas nosi. Wpadnij też na snapa -> ANTOONOVKA! Do zobaczenia! 🙂

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

O mnie

Cześć! Jestem Asia i bardzo cieszę się, że tu trafiłaś. Jestem mamą dwóch córek - starszej Antoniny i młodszej Franciszki. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią, a od 2016 roku współpracuję z grupą Bezpieczni zajmującą się bezpieczeństwem w podróży. Jestem założycielką pierwszej w Polsce grupy poświęconej fotelikom montowanym tyłem (RWF), do której Cię serdecznie zapraszam. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość, uwielbiam fotografię i dobre jedzenie. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close