ScrollToTop

Ciąża

#CzarnyProtest

 • Joanna Janaszek
 • 782
 • 3 komentarze

Przeczytałam słowa pełne zdziwienia, że nie popieram zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. No nie, nie popieram! Wiesz jak czuje się kobieta, która słyszy słowa „Pani dziecko może mieć wady genetyczne, trzeba poddać się dalszej diagnostyce”? Wiesz co czuje kobieta, która najpierw na takie badania czeka, a później każdy dzień, godzina, minuta są jak wieczność? Co się dzieje w jej głowie? Wiesz?

Ja wiem i nikomu, kurwa nikomu tego nie życzę.

Nie przekonuj mnie profesorem Chazanem, który obala słowa profesora Dębskiego, bo „ratowanie” wbrew woli kobiety dzieci niezdolnych do życia poza łonem matki, dzieci bez połowy mózgu, z potwornymi wadami genetycznymi jest dla mnie barbarzyństwem, większym barbarzyństwem niż terminacja takiej ciąży i godny pochówek. Jeżeli matka pragnie urodzić śmiertelnie chore dziecko są Fundacje, które dadzą jej wsparcie i ja podziwiam takie kobiety, bo sama nie wiem jak zachowałabym się w takiej sytuacji, czy nie zdecydowałabym się urodzić wierząc pomimo wszystko, że dziecko będzie zdrowe. Nie wiem i Ty też nie wiesz jeżeli tego nie przeżyłaś. A co jeżeli kobieta nie jest wierząca, nie jest na tyle silna psychicznie i nie poradzi sobie z donoszeniem dziecka, które umrze w trakcie ciąży lub tuż po porodzie? Zastanawiałaś się nad tym?!

A teraz wyobraź sobie, że ta kobieta nie ma prawa do wykonania inwazyjnej diagnostyki prenatalnej, bo banda fanatyków jej tego zakazała. Bo taka amniopunkcja niesie ze sobą ryzyko poronienia (to, że ryzyko jest minimalne nikogo nie będzie już obchodzić), bo ten kto w jakikolwiek sposób przyczyni się do śmierci płodu może zostać poddany karze pozbawienia wolności.

I niech przez całą ciążę zastanawia się czy nosi pod sercem zdrowe czy chore dziecko.  Chrzanić to, jest tylko inkubatorem poczętego życia, chronionego bardziej niż ona. Ona w tym momencie jest nieważna, a jej emocje się nie liczą.

Miałam podwójne szczęście, po pierwsze moje dziecko okazało się zdrowe, po drugie miałam świadomość wyboru. I tu o ten wybór chodzi, który nie powinien być odbierany żadnej kobiecie. O wybór tylko i wyłącznie wybór!

Nie pytaj co bym zrobiła, bo tego nie wiem. Ty też nie wiesz, bo nigdy w takiej sytuacji nie byłaś. Zarzekania się, że coś by się zrobiło tak, a nie inaczej, ocenianie i pewność domniemanych czynów śmieszą mnie. To są tak poważne wydarzenia w naszym życiu, sprawy które wpływają na naszą psychikę tak mocno, że człowiek nie jest w stanie przewidzieć jak się w takiej sytuacji zachowa. Jak zachowa się kobieta zgwałcona, nastolatka, która przez lata była molestowana przez ojca, a teraz nosi w sobie jego dziecko…

Co w razie gwałtu, kazirodztwa? Kobiety, często nastolatki, czasami dzieci będą musiały rodzić dzieci, które zostały poczęte w takich okolicznościach? Czy którakolwiek z nich, ze zgwałconych będzie w stanie spojrzeć na to dziecko z miłością?

Nie popieram aborcji na życzenie, bo tak, jako formy antykoncepcji, w razie wpadki „wyskrobiemy”, nie popieram zabijania dzieci, ale nie wyobrażam sobie, żeby weszło w życie prawo o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej skazujące kobiety na życie w ciągłym stresie. Jako kobieta, jako matka nie zgadzam się na to i będę krzyczeć głośno.

Zgadzasz się? Przyłącz się do akcji #CzarnyProtest i podaj dalej.

Podobne wpisy - zapraszam do czytania

 • Popieram, zgadzam się i ustosunkowałam się u siebie http://www.mamanna.pl/wara/
  Kobiety, po raz kolejny muszą o siebie zawalczyć!

 • Paula

  Wiem. Wiem co czuje taka kobieta. I ani przez chwilę nie pomyślałam, że mogłabym być przeciwna zaostrzeniu przepisów prawa. To dla mnie poniżajace kiedy słyszę, że czarny protest walczy o MOJE PRAWO do zabicia-a raczej rozszarpania na kawalki mojgo nienarodzonego dziecka.

  Godny pochówek po aborcji? 😀 pierwsze słyszę. Najpierw godnie zabija się dzieci a później godnie je chowa ;D.

  Tak,gwałt jest traumą dla kobiety. Aborcja kolejną.

  Nie zgodze sie rownież co do badań, ryzyko poronienia w trakcie amniopunkcji jest 10-krotnie większe niż możliwość wystąpienia wad,które to badanie ma wykrywać,natomiast samo badanie nie daje możliwości “polepszenia” bo te wady są nieuleczalne.

  Boję się pomyśleć gdzie dojdziemy jesli damy sobie prawo do decydowania komu należy się życie a kto nie jest wystarczająco idealny by na nie zasłużyć. Zwłaszcza gdy o to prawo – prawo do zabijania- tak głośno krzyczą matki..

 • ABO

  Każda kobieta powinna mieć elementarne prawo do skrobanki, każdemu kurwa tego życzę! Niezależnie od wieku ciąży, a nawet powiem kurwa więcej, kobieta powinna mieć prawo do decyzji, kiedy już zobaczy dziecko! A jak się urodzi z porażeniem mózgowym, to co kurwa?! Mają mnie zmusić do wychowania? A może mi powiecie, że do adopcji, tak, ciekawe, kto je adoptuje! Jak urodzę niepełnosprawne dziecko (nie wszystkie wady wychodzą w trakcie ciąży!), to powinnam MIEĆ PRAWO do zabicia go, nie mówię o brutalnym, normalnie poddać eutanazji na MOJE ŻYCZENIE. To jest morlane, a nie kazać mu żyć. Każda kobieta ma jedno życie i nikt nie może mnie zmuszać do wychowywania jakiegoś warzywa, nieplanowanego!!!! Skrobanka to normalna rzecz, teraz powinnyśmy tak naprawdę walczyć o prawo decyzji po tym, jak już zobaczymy Z CZYM mamy do czynienia!

O mnie

Cześć! Jestem Asia i bardzo cieszę się, że tu trafiłaś. Jestem mamą dwóch córek - starszej Antoniny i młodszej Franciszki. Ukończyłam kurs Promotora Karmienia Piersią, a od 2016 roku współpracuję z grupą Bezpieczni zajmującą się bezpieczeństwem w podróży. Jestem założycielką pierwszej w Polsce grupy poświęconej fotelikom montowanym tyłem (RWF), do której Cię serdecznie zapraszam. Wychowuję w bliskości, cenię rozmowę i szczerość, uwielbiam fotografię i dobre jedzenie. Chcesz wiedzieć więcej? Rozgość się i zostań na dłużej! :)

Odwiedź nas na Instagramie

Close